WinRARın Faydaları Nelerdir?

WinRARın Faydaları Nelerdir?


WinRAR programını kullandıktan sonra dosyalarınızı sıkıştırabilirsiniz.
0.0 (0 oy)

Ücretsiz bir şekilde kullanabileceğiniz WinRAR programı sayesinde dosyalarınızı sıkıştırabilir ve dosya boyutlarını ufaltabilirsiniz. Düzenli bir arşiv sahibi olmak istiyorsanız da WinRAR programını kullanmaya başlayabilirsiniz. Tüm dosyalarınızı özel klasörlere topladıktan sonra WinRAR ile sıkıştırarak onları tek bir klasör altında toplayabilirsiniz.

Kullanım kolaylığı, basit ve anlaşılır arayüzü, ücretsiz olması ve işlevsel özellikleri ile ön plana çıkmakta olan WinRAR programı günümüzde neredeyse tüm bilgisayar kullanıcılarının bilgisayarında yer alan bir program olmasını sağlamıştır.

Bilgisayarınıza WinRAR kurduktan sonra sıkıştırılmış dosya formatlarını da açmaya ve oluşturmaya başlayabilirsiniz. Dosyaları sıkıştırmanız aynı zamanda internet üzerinde yapacağınız dosya paylaşımlarını da daha kolay bir hale getirmektedir.

Sıkıştırdığınız dosyaları tek seferde paylaşmak istediğiniz kişilere hızlı bir şekilde gönderebilirsiniz. Böylelikle zamandan tasarruf edebilirsiniz.

WinRAR programı tüm bu özellikleri ile birlikte aynı zamanda dosya boyutlarını ufaltabilmesi ile de büyük bir ilgi görmektedir. WinRAR ile sıkıştırdığınız dosyalarınızın boyutlarının %50 oranında azaldığını görebilirsiniz.