Winrara Tema Nasıl Yüklenir?

Winrara Tema Nasıl Yüklenir?


Winrar; kullanıcılarına arşivleme ve dosya küçültme imkanı sunan, Eugene Roshal’in öncülüğünde Windows için 1995 yılında geliştirilmiş bir uygulamadır.
0.0 (0 oy)

Winrar kullanıcıları, kendi tercihleri doğrultularında temalar ile Winrar kullanımı sağlayabilirler. Winrar.gen.tr aracılığıyla edinebilen temalar, kullanıcıların farklı zevkleri doğrultusunda eğlenceli ve göze hoş gelen bir deneyim imkanı sunabilir.

Winrar Teması Değiştirme

Kullandığı Winrar temalarından memnun olmayan kullanıcılar; yeni temaları en kolay şekilde, internet sitesi aracılığı ile değiştirebilirler. Siteye giren kullanıcılar Rar sekmesinin altında bulunan Temalar bölümünden tema ön izlemelerini görebilir. Gözlerine hoş gelen temaları; bu bölümden tercih edebilen Winrar kullanıcıları, kullandıkları internet sağlayıcısının özelliklerine göre bir ya da birden fazla temayı bilgisayarlarına indirebilirler. Winrar temaları değiştirilmesi işlemi, temalar bilgisayara kaydedildikten sonra gerçekleştirebilir. Temalar bilgisayara indirilmeden tema değişim işlemi yapılamaz.

Tema İndirdikten Sonra

Bilgisayarlarına tema indirme işlemini gerçekleştiren kullanıcılar; daha sonra Winrar programlarını açarak Seçenekler (İngilizce winrar kullanan kullanıcılar Options sekmesine tıklamalıdır) bölümüne girmelidirler. Açılan ekranda temaları düzenle (organize themes) seçeneğini tıklayan kullanıcılar indirdikleri temaları seçerek yeni temaları ile Winrar kullanmaya başlayabilirler. Son işlemde temalar otomatik olarak ekrana gelmediyse Ekle (Add) butonu kullanılarak, indirilen temalar ekrana teker teker yüklenmelidir. Temayı beğenmeyen ve eski haline geri döndürmek isteyen kullanıcılar için; Seçenekler bölümü ve Temaları düzenle bölümü sabit kalır. Kullanıcılar aynı adımları izleyerek varsayılan temayı kullan seçeneği ile Winrar programlarını eskisi gibi kullanabilirler. Kullandıkları temaları beğenmeyen kullanıcılar, farklı tema tercihlerinde de bulunabilirler. Aksi sitede belirtilmediği sürece; tüm Winrar tema işlemleri ücretsizdir.