Winrar Uygulamasının Kullanıcılara Avantajları

Winrar Uygulamasının Kullanıcılara Avantajları


Winrar programı, bilgisayarınız içerisinde yer alan dosyalarınızın boyutlarını küçültmek yada arşivleme işlemini gerçekleştirmek için yazılan bir uygulamadır.
0.0 (0 oy)

İnternet sisteminden bir dosya indirme işlemi yaptığınızda veya bilgisayarınızdan başka bir bilgisayara aktaracağınız dosya işlemlerinde sıkıştırılmış olan dosya türlerini kullanılırsınız ve bu işlemler sırasında sıkıştırılan dosyalar ile karşılaşabilirsiniz. Bu sistemleri kullanabilmeniz ve sistemdeki sıkıştırılmış dosyaları açabilmeniz için cihazınız içerisinde bir winrar programının yüklü olması gerekiyor.

Program Nereden Yüklenir?

Sitemizde yer alan winrar programını indirebilirsiniz. Bu programı yüklemek oldukça kolay bir işlemdir ve sadece 2-3 dakikanızı alacaktır. Eğer bilgisayarınızda bu program yüklü ise sıkıştırılmış olan klasörlerin simge işareti programın ana işareti olarak gösterilir. Böylece sisteminizde yüklü olup olmadığını kolaylıkla anlayabilirsiniz.

Programın avantajları nelerdir?

WinRAR programının Türkçe dil desteği ile Türkiye de bulunan kullanıcıların kolaylıkla kullanabilmeleri sağlanıyor. Bu program RAR ve ZIP 2.0 sisteminde bulunan arşivleri tüm olanakları ile destekliyor.

Ses, metin, grafik, 64-bit ve de 32-bit Intel olan uygulamaları sıkıştırma işlemi için gelişmiş bir algoritması dışında, hızlı sıkıştırma hizmeti de içerisinde yer alıyor. Dosyayı sürükleme işlemini yaparak kolay bir işlem ile sıkıştırmaya başlatma imkanınız bulunuyor. Birçok rakamda bulunan küçük dosyaları, başka bir sıkıştırma uygulamalarına nazaran 11% - 51% oranlarında artırabilme imkanı bulunuyor. Bu sayede fiziksel bir hasara uğrayan arşiv sistemlerinden kurtulma imkanınız bulunuyor. Dosya isimlerinde bir evrensel kod desteği bulunuyor. Tüm bu sistemlerden yararlanmak için bilgisayarınıza bir winrar uygulaması yükleyerek kullanmaya başlayabilirsiniz.