Winrar Son Sürüm Tanıtımı

Winrar Son Sürüm Tanıtımı


Winrar piyasaya sürüldüğü günden bu yana birçok kullanıcının beğenisini kazanmıştır. Çoğu kullanıcı Winrar haricinde başka bir dosya sıkıştırma programı kullanmamaktadır.
0.0 (0 oy)

Winrar programı geliştirildiği günden bu yana dünyanın en popüler dosya sıkıştırma yazılımları arasına adını yazdırdı ve hala etkin olarak kullanılmakta.

Winrar Dosya Sıkıştırma Programı İşlevleri Nelerdir?

Winrar dosya sıkıştırma ve klasörleme programıdır. Dosyalarınızı sıkıştırarak boyutunu küçültüyor. Böylece size hem zaman kazandırıyoruz hem de hafızada kaplanan alanı azaltmış oluyor. Dosyanızı bir mail olarak karşı tarafa gönderecekseniz dosya boyutunuz küçülüyor, karşı tarafa ulaşması da daha kısa sürede gerçekleşiyor. Programın içerisinde kendisine has bir arşivleme algoritması var. RAR (WinRAR temel sıkıştırma formatı) ve ZIP arşivlerini oluşturabildiği gibi CAB, ARJ, LZH, ACE, 7-Zip, TAR, GZip, UUE, BZ2, JAR, ISO, Z arşivlerini de kolaylıkla açabilir. Dosyalarınızın sadece kendinize özel olmasını ya da karşı tarafa şifreli olarak gitmesini isteyebilirsiniz. Program bu aşamada da sizlerin imdadına koşuyor. Şifreleme algoritması ile istediğiniz dosyaya istediğiniz şifreyi koyabilirsiniz.

Winrar’ın Bu Kadar Uzun Süre Kullanılma Sebebi Nedir?

Winrar’ın uzun zamandır sevilerek kullanılmasının sebebi sürekli olarak kendisini yenileyen bir program olmasıdır. Yazılım ekibi bu program piyasaya çıktığı günden bu yana eksiklerini tespit edip yeni yazılımlara uygun hale getirmekte. Teknolojiye her gün yeni bir yenilik katılmakta, işletim sistemleri bir öncekini aratmayacak şekilde kendini güncellemekte. İşte Winrar’ın son sürümü içinde en son işletim sistemi ve yazılımlarına uyum sağlayacak biçimde geliştirilmekte. Artık çoğu ofis ve iş yerinde hatta kişisel bilgisayarlarda Windows 10 işletim sistemi kullanılmakta. Bu noktada sizin de dikkat etmeniz gereken şey Winrar uygulamasını kurarken Winrar 64 bit sürümü kurmanızda fayda var.