WinRAR Programının Teknik Özellikleri

WinRAR Programının Teknik Özellikleri


WinRAR programı son derece geliştirilmiş bir dosya sıkıştırma programıdır.
5.0 (2 oy)

WinRAR programı son derece güvenilir bir dosya sıkıştırma algoritması kullanmaktadır. Bu algoritma diğer arşivleme programlarına göre kıyaslandığı zaman  yüksek sıkıştırma oranlarının meydana gelmesini sağlar.

WinRAR çoklu ortam adı verilen multimedia verileri için geliştirilmiş bir sıkıştırma imkanı sunmaktadır. yaklaşık 9000PB boyutuna kadar dosya ve arşivlerinizi WinRAR ile yapabilirsiniz. Bu rakamlar için neredeyse sınırsız diyebiliriz.

RAR ve ZIP arşivleri için destek veren WinRAR programı aynı zamanda CAB, ARJ, LZH, TAR, GZ, ACE, ISO, 7Z ve Z gibi arşivlerin dosyalarını açabilmenizi sağlar.

NTFS Dosya Güvenliği ve SFX Arşivleri

NTFS dosya güvenliği ve veri bağlantılarını destekleyen WinRAR, iki etkileşimli Windows arayüzünü sizlere sunmaktadır. “Katı” olarak adlandırılan arşivleri de WinRAR ile oluşturabilirsiniz. Bu yöntem %10 ile %15 oranında fazla sayıda küçük dosyayı paketlerden arttırmanızı sağlar.

SFX modülleri ve SFX arşivleri yaratabilmek için dahili ve harici ihtiyaçlarınızda WinRAR programını kullanmayı deneyebilirsiniz. Ayrıca WinRAR sayesinde dosyalarınızı şifreleyerek güvenli bir şekilde arşivlenebilmesini de sağlayabilirsiniz.