Winrar Programı İle Ne Kadar Çok Dosya Sıkıştırabiliriz?

Winrar Programı İle Ne Kadar Çok Dosya Sıkıştırabiliriz?


Winrar bilgisayarınızda yer alan dosyalarınızı arşivlemek veya boyutunu küçültme işlemleri için kullanıcıların isteklerini karşılama amacı ile yazılan bir yazılımdır.
5.0 (1 oy)

Karşı tarafa iletilen sıkıştırılmış dosyalarda, karşı tarafın bu dosyayı açabilmesi için bilgisayarlarında winrar programının yüklü olması gerekiyor.

Bu Uygulama İle Ne Kadar Dosya Sıkıştırılır?

Bu uygulama programının herhangi bir sınırlandırması bulunmuyor. Sıkıştırılacak dosya ne kadar büyük ise işlemin süresi o kadar uzun sürer. Bu nedenle dosya sıkıştırma işlemi yapacağınız dosyaları eğer internet üzerinden aktarım yapacaksanız internet ortamının izin verdiği boyutta sıkıştırma işlemi yapmanız gerekiyor. Eğer bir cd, dvd veya harddisk gibi cihazlara aktarım yapacaksanız sıkıştırmada herhangi bir limitiniz bulunmuyor.

Winrar Uygulamasını Neden Yüklenmeli?

Winrar programı ve uygulaması sıkıştırılmış olan dosyaları hem açılmasına, hem de normal dosyaların sıkıştırılarak küçültülmesine yarar. İnternet ortamında dosya indirme işlemi yaptığınız zaman veya bilgisayardan başka bir bilgisayara yapacağınız dosya aktarım işlemlerinde en çok karşılaşmış olacağınız işlem sıkıştırılmış bir dosya türü ile karşılaşmak olacak. Bu nedenle Winrar uygulamalarının açılıp kullanılabilmesi için bilgisayarlarınızda veya cihazlarınızda yüklü olması gerekiyor.

Bu Uygulama Hangi Dosya Türlerini Destekliyor?

ACE ve ARJ dosya türü, CAB ve BZ2 dosya türü, ISO ve GZ dosya türü, LZH ve JAR dosya türünün yanında, UUE, Z, TAR ve 7Z dosya türlerini destekler.

Dosya Sıkıştırma İşlemleri Gerekli İşlemler Midir?

Sürekli bir şekilde dosyalarınızı internet ortamında paylaşıyorsanız veya başka bir yerlere taşıyorsanız sıkıştırma işlemini yapmanız gerekiyor. Bu şekilde çok daha düzenli bir şekilde dosyalarınızın aktarım işlemlerini sağlamış olursunuz. İnternet ortamında paylaşılan birçok program rar veya zip türünde sıkıştırılmış olarak yüklenir.