Winrar Kullananlar Nelere Dikkat Etmelidir?

Winrar Kullananlar Nelere Dikkat Etmelidir?


Winrar en etkili dosya sıkıştırma programı olarak birçok kullanıcı tarafından kullanılan bir programdır.
0.0 (0 oy)

Hızlı bir şekilde yayılan Strongpity isimli Malware sayesinde Winrar sıkıştırma dosyasında yer alan tüm bilgileri risk altında bulunuyor.

Strongpity İsimli Malware'in Özellikleri Nelerdir?

Antivirüs yazılımları yeni bir Malware yazılımını keşfederek risk seviyesini kırmızı düzeyde göstererek kullanıcıların dikkatli olmaları konusunda uyardı. Bu yeni keşfedilen Malware'in ismi Strongpity. Bu Malware bilgisayarlarına iki yaygın olarak kullanılan programları kullananları hedef alıyor. Bu programlardan birisi Winrar diğeri ise Truecrypt'dir. Winrar kullanıcıların dosyalarını sıkıştırma ve verilerini saklamak amacı ile kullandıkları oldukça elverişli programlardan birisidir. Truecrypt ise terk edilmiş bir şifreleme yazılımı olarak dikkat çekiyor. Antivirüs yazılımları yeni Malware olarak uyardıkları strongpity konusunda Winrar ve Truecrypt kullanıcılarını ciddi anlamda uyardı. Saldırganlar bu Malware ile birlikte Winrar dosyası içerisinde veri ve dosyalarını saklayan kullanıcıların dosya ve verilerini ele geçirebiliyor, ele geçirmesinin yanı sıra bu dosya ve verilere erişimi engelleyebiliyor. Strongpity isimli Malware aynı zamanda Truecrypt şifreleme programını da etkisi altına alarak kullanıcıların şifrelerini kontrol altına alabiliyor. Bu Malvare'nin etkisi ile birlikte bu programları kullanan kullanıcılar büyük sorunlar yaşayabiliyorlar. Bu nedenle antivirüs yazılımcıları bu Malware karşı kullanıcıları uyardı.

Strongpity Hangi Ülkelerde Etkin?

Strongpity Malware, sadece kullanıcıların bilgisayarlarını kontrol etmek ile kalmıyor aynı zamanda bilgisayar içerisinde yer alan Winrar dosyalarına tam hakimiyet sağlayabiliyor. Strongpity isimli Malware Türkiye, Kuzey Afrika ve Orta Doğu'da oldukça etkili. Bu nedenle yazılım uzmanları bu bölgelerde yaşayan bilgisayar kullanıcılarının çok dikkatli olmaları gerektiği konusunda uyarılarda bulunuyor.