WinRAR ile Nasıl Dosya Şifrelenir?

WinRAR ile Nasıl Dosya Şifrelenir?


WinRAR kullanarak dosyalarınızın daha güvenilir hale gelmesini sağlayabilir ve kendinize özel şifreler ile dosyalarınızı koruma altına alabilirsiniz.
4.0 (5 oy)

WinRAR kullandığınız zaman sadece dosyalarınızı sıkıştırmak ve diskinizde alan kazanmaktan çok daha fazlasına sahip olabilirsiniz. Günümüzün en popüler dosya sıkıştırma programları arasında yer alan WinRAR kullanarak dosyalarınızı ve klasörlerinizi bir araya getirdikten sonra şifreleyerek veri güvenliğinizi garanti altına alabilirsiniz.

WinRAR programı ile arşivlemek istediğiniz bir dosyayı şifre ile korumak istiyorsanız, şifrelemek istediğiniz dosyaya sağ tıklayarak açılan sağ tık menüsünden ‘’Sıkıştırılmış dosyayı şifrele’’ özelliğini aktif edebilirsiniz. Bu özelliğe tıkladığınız zaman açılan ekranda belirlediğiniz şifrenizi girdikten sonra dosyalarınız artık şifreyi bilmeyen kişiler tarafından ulaşılamaz hale gelir.

WinRAR Ücretsiz mi?

Şifrelediğiniz dosyaların herhangi bir şekilde şifreyi bilmeyen bir kişi tarafından açılabilmesi mümkün değildir. Kendi özel algoritmaları ile şifreleri güvenilir bir şekilde koruyabilen WinRAR sayesinde bir kez şifrelediğiniz dosyalarınız tamamen güvenli bir şekilde arşivlenmeye başlanır.

WinRAR kullandığınız zaman elde edebileceğiniz özellikleri açıkladığımız yazımıza buradan ulaşabilir ve WinRAR sayesinde ne gibi avantajlaran yararlanabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Ücretsiz bir şekilde kullanabileceğiniz WinRAR programının son sürümünü sayfamız üzerinden indirebilirsiniz.