WinRAR ile Dosyalar Nasıl Bölünür?

WinRAR ile Dosyalar Nasıl Bölünür?


WinRAR kullanarak büyük boyutlu dosyalarınızı parçalar haline getirebilirsiniz.
3.5 (2 oy)

WinRAR ile büyük boyutlu olan dosyalarınızı bölmeyi deneyebilirsiniz. Dosyalarınızı WinRAR kullanarak bölebilmek için ilk önce bölmek istediğiniz dosyanın üzerine sağ tıklayın. Karşınıza gelen pencereden “Arşive ekle…” bölümüne tıklayın.

Açılan yeni ekranda sıkıştırma yöntemi en iyi olarak ayarlanmıştır. Dosyanız daha önceden sıkışmış ise ya da acele olarak dosyalarınızı sıkıştırmak istiyorsanız “Depola” seçeneğini aktif edebilirsiniz. Bu durumda sıkıştırma işlemi gerçekleşmeyecektir fakat işlem süresi kısalır.

Ciltlere böl, bayt açılır listesinde yer alan sık kullanılan bölme boyutlarını görebilirsiniz. Burada CD boyutunu ifade eden 700 MB seçili olacaktır. Siz dilerseniz daha farklı boyutlar seçebilir veya boyut cinsinden kendi bölmek istediğiniz boyutu da yazabilirsiniz.

Dosya Bölme İşlemi Ne Kadar Sürer?

Kendiliğinden arşiv yaratılmasını istiyorsanız “SFX arşivi oluştur” seçeneğini aktif edebilirsiniz. Bu işlemden sonra “Tamam” tuşuna basarak bölme işlemini başlatabilirsiniz.

Bölme işleminin süresi sizin bilgisayarınızın özelliklerine ve bodrum escort bayan bölmek istediğiniz dosyanın boyutlarına göre belirli bir zaman alacaktır. İşlem sona erdiği zaman dosya listesi parçalar halinde karşınıza çıkacaktır.