WinRAR ile Dosya Sıkıştırmanın Faydaları

WinRAR ile Dosya Sıkıştırmanın Faydaları


WinRAR kullanarak dosya sıkıştırdığınız zaman sisteminizde ek depolama alanı yaratabilirsiniz.
0.0 (0 oy)

WinRAR bilgisayarda bulunan dosyaların boyutunu küçültmek ve arşivlemek amacıyla üretilmiş bir programdır. WinRAR dosyalarınızı sıkıştırır, arşivler, şifreler, ciltler ve yedekler. Bu sebeple oldukça kullanışlı ve güvenlik artırıcı bir program olarak görülmekte WinRAR.

WinRAR’ın Faydaları

Öncelikle WinRAR ile arşivleme yaparken güvenlik için belirlenebilecek sabit bir şifre kullanımı mümkündür. Bu da dosyalarınızda güvenlik seviyesini arttırmanızı sağlar. Bilgisayara giren bir virüsün bu şifreyi kırarak dosyalarınıza ulaşması oldukça imkansız.

WinRAR ile dosya sıkıştırma aynı zamanda dosyalarınızın düzenli olmasını sağlayacaktır. Böylelikle bilgisayarınızda kalabalık ve dağınık bir saklamadan kurtulacaksınız.

İnternet üzerinden gönderilecek olan dosyaların tek bir klasörde toplanarak gönderilmesi yapılan işin hızını ve kalitesini arttırır. Bu sebeple WinRAR ile sıkıştırılmış dosyalar çok rahat, hızlı ve güvenli bir şekilde transfer edilebilir. Örneğin; 300 dosyalık bir oyun indireceğiniz zaman sıkıştırılmış dosya olarak indirirsiniz. Fakat bu dosyalar sıkıştırılmamış olsaydı bütün dosyaları tek tek indirmek zorunda kalırdınız. Bu da oldukça zahmetli ve zaman kaybettiren bir işlem olurdu.

WinRAR’ın diğer bir faydası ise alandan ve kotadan büyük derecede tasarruf etmenizi sağlamaktır. Bilgisayarınızda saklayacağınız çok büyük boyuttaki dosyalarınızın daha az alan kaplamasını sağlarken aynı zamanda bu dosyaların internet üzerinden indirilmesi ya da gönderilmesini de oldukça hızlı bir şekilde tamamlar.