WinRAR ile Bölünmüş Dosyaları Birleştirme

WinRAR ile Bölünmüş Dosyaları Birleştirme


Bölünmüş dosyalarınızı indirdikten sonra WinRAR kullanarak tek bir parça haline getirebilir ve açabilirsiniz.
5.0 (4 oy)

WinRAR kullanarak bölünmüş olan dosyalarınızı birleştirebilmek için bölünmüş olan ve dosya ismi “part01.rar” ile biten dosyaların üzerine sağ tıklayın.

Tıkladıktan sonra açılan menüden “Buraya çıkart” kısmına tıklayarak arşivin yer aldığı klasöre birleştirme sağlayın. “Dosyaları çıkart” seçeneğine tıklayarak istediğiniz bir klasöre “Klasöre çıkart Klasör-adı” şeklinde arşivin bulunduğu klasör içerisine çıkış yaptırabilirsiniz.

Yeni bir klasör oluşturarak arşivinizin adını vermek ve o klasörün içerisine “Dosyaları çıkart” komutu ile çıkartmak da ayrı bir yöntemdir. Bu şekilde dosyaları çıkarttığınız zaman tek bir parça halindeki dosyalara ulaşabilirsiniz.

Yeni Hedef Klasörü Belirtin

WinRAR ile sıkıştırılmış olan oyun ve film gibi dosyaları bu yöntem ile açtığınız zaman bütün bölümler otomatik olarak birleşerek “Dosyaları çıkart” komutu ile belirtmiş olduğunuz klasöre ve adrese tek bir parça halinde açılmaya başlar.

Parçalar içerisinde yer alan asıl dosyalara erişebilmek istiyorsanız dosyaların çıkartıldığı yeni klasöre giderek orada yer alan kurulum dosyalarına veya hangi tür dosyaları çıkarttıysanız onlara ulaşmayı deneyebilirsiniz.