WinRAR Hard Diskimde Yer Açar mı?

WinRAR Hard Diskimde Yer Açar mı?


WinRAR programı ile sıkıştırdığınız dosyalar sayesinde hard diskinizde ek depolama alanı elde edebilirsiniz.
5.0 (1 oy)

WinRAR programı günümüzde en fazla tercih edilmekte olan dosya sıkıştırma programları arasında yer alıyor. WinRAR programının bu kadar fazla tercih edilmesindeki sebep ise popülerliği ve hard disk üzerinde ek alan açması oluyor.

WinRAR kullandığınız zaman tüm dosyalarınızı sıkıştırarak arşivleyebilir, hard diskinizde ek depolama alanı yaratabilir ve dosyalarınızın daha düzenli durmasını sağlayabilirsiniz. Böylelikle WinRAR sayesinde ek alanlar elde etmiş olur ve düzenli bir arşive sahip olursunuz.

WinRAR Ücretli mi?

WinRAR programınını özel kılan bir diğer özellik ise ücretsiz olmasıdır. Tamamen ücretsiz olarak kullanabileceğiniz WinRAR programı aynı zamanda MAC OS X işletim sisteminde de kullanılmaktadır.

Tüm işletim sistemlerinin en temel programları arasında yer alan WinRAR programını kullanarak sizler de hard diskinizde ek alan oluşturabilirsiniz. Programı indirdikten sonra yapmanız gereken tek şey dosyalarınıza sağ tıklamak ve arşivleyerek boyutlarını ufaltmanız olacaktır. WinRAR ile yapılan dosya sıkıştırma işlemleri %50 oranında dosya boyutlarını düşürebilmektedir.