WinRar Faydaları Nelerdir?

WinRar Faydaları Nelerdir?


1995 yılında piyasa sürülmüş, dünyanın en popüler dosya arşivleme ve sıkıştırma yazılımlarındandır. Programın dil desteği oldukça geniştir.
0.0 (0 oy)

İnternet üzerinde fazlaca araştırma yapıp veriler indiriyorsanız, bunlar gönderim ve indirme hızı açısından bu programlama paketlenmiş olacağından sizin de bu programı bilgisayarınıza yüklemeniz gerekiyor. Winrar programı sizin bilgisayarınız da yüklü olduğunda, bu tür dosyaları açabilirsiniz.

WinRar Hangi Dosya Formatlarını Destekler?

Günümüzde en yaygın kullanılan dosya sıkıştırma ve arşivlene yöntemi RAR ve ZIP'tir. ACE, ARJ, BZ2, CAB, GZ, ISO, JAR, LZH, TAR, UUE, Z ve 7Z dosya formatları ile tabi ki ZIP ve RAR dosya formatı destekler.

WinRar Programının Özellikleri

Türkçe dil desteği de olan program, yukarıda belirttiğimiz gibi birçok dosya formatını desteklemektedir. Hızlı bir sıkıştırma algoritması vardır. Zaman açısından oldukça ekonomiktir. Metin, ses, grafik gibi dosya boyutu çok olan uygulamalar ile, 32-bit ve 64-bit Intel’e ait uygulamaları oldukça hızlı sıkıştırıp klasörleyebilir. İşlemlerinizi sürükle bırak yöntemi ile oldukça kolay yapabilirsiniz. Yani, kullanımı karmaşık değildir. Fiziksel hasara uğramış dosyalarınızı kurtarma olanağı sağlar. Dosya adlarında evrensel kod desteği vardır. Piyasaya sürüldüğünden bu yana gelişmelere ayak uydurması için gerekli güncellemeler yapılmakta ve geçerliliğini hala korumaktadır. Dosyalarınızı 128 bit ile şifreleme seçeneğiniz sizlere sunar. Arşiv açıklaması yapabilir, hata günlüğü, birçok tema ve arayüz desteği bulunmaktadır. Şöyle baktığımızda iyi bir yazılım ve uygulama programı olmasa idi, sanırım bu kadar yıl ayakta kalamazdı.