Dosya Sıkıştırma Sistemime Zarar Verir mi?

Dosya Sıkıştırma Sistemime Zarar Verir mi?


Dosya sıkıştırma işlemleri sisteminize herhangi bir şekilde zarar vermemektedir.
0.0 (0 oy)

Dosya sıkıştırma işlemleri günümüzde neredeyse tüm bilgisayar kullanıcılarının uyguladığı bir işlemdir. Dosya sıkıştırma işleminin sisteminize zarar vermesi gibi bir riski yoktur. Dosya sıkıştırma işlemindeki temel mantık dosyalarınızın bir araya getirilmesi ve boyutlarının düşürülmesidir.

Ayrıca internet üzerinde dosya paylaşımının daha hızlı ve kolay bir şekilde yapılabilmesi için de dosya sıkıştırma işlemlerine sık sık başvurulmaktadır. Klasörler halindeki bir dosyayı paylaşırken tek tek tüm klasörleri paylaşmak yerine dosya sıkıştırma programı olan WinRAR ile sıkıştırarak tek seferde paylaşmaya başlayabilirsiniz.

Dosya sıkıştırma işlemi için WinRAR programının tercih edilmesinin sebebi ise güvenilir ve ücretsiz bir program olmasıdır. WinRAR kullandığınız zaman dosyalarınızı hızlı bir şekilde bir araya getirebilir ve sıkıştırabilirsiniz.

Dosyaların sıkıştırılmasındaki süre elinizdeki dosyaların büyüklüğü ve kullandığınız sistemin donanımsal özellikleri ile doğru orantılıdır. Ancak bu süre WinRAR kullandığınız zaman oldukça kısa olmaktadır.